fbpx

MINI Winners  
SCHOLARSHIP FINALISTNicole FulgaroStorm Dance Alliance
Sofia HernandezStorm Dance Alliance
Brinley BowmanPrestige Arts Company
Kayla FenneFront Street Dance Center
REGIONALBethany BruderStorm Dance Alliance
Lilyana WIlliamsStorm Dance Alliance
Holly KoudelkaPrestige Arts Company
Presley PetersonPrestige Arts Company
Savannah SmithNoretta Dunworth School of Dance
TOUREmily JohnsonEmpower Dance Company
Gabby ThompsonSoul2Sole Dance Inc
SEASON FINALEIsabella BarwickiSteppin’ Out Dance Academy
Jenna DudichIntrigue Dance Company
FEMALE MVA RUNNER-UP’SEloise AsalEmpower Dance Company
Kylie BenefitPrestige Arts Company
Madigan McCormickPrestige Arts Company
Selena TranPrestige Arts Company
Ellyana FreemanSoul2Sole Dance Inc
Ari GlazerSoul2Sole Dance Inc
Sierra SchappacherZ Company
FEMALE 1ST MVA RUNNER-UPIra HickoPrestige Arts Company
FEMALE MVA WINNERBrooklyn ParchmanAdams School of Dance
MALE MVA WINNERRyder HarrisonJazz Dancer Studio

JUNIOR Winners  
SCHOLARSHIP FINALISTNicole FulgaroStorm Dance Alliance
Sofia HernandezSoul2Sole Dance Inc
Madison CwikFront Street Dance Center
REGIONALPayton BonebrakeEmpower Dance Company
Gianna FalconeStorm Dance Alliance
Jordan HamptonStorm Dance Alliance
Raegan SondagSoul2Sole Dance Inc
TOURIsis MejiaStorm Dance Alliance
Reese OBrienPrestige Arts Company
Lailah WestPrestige Arts Company
Brooklyn Pretkelis
Sydney SchappacherZ Company
SEASON FINALESvea AsalEmpower Dance Company
Olivia FincannonPrestige Arts Company
Ava HallPrestige Arts Company
Samantha FiorinoTC’z Dance Studio
Paige FiorinoTC’z Dance Studio
2 DAYS IN THE OCLyndsey LyonEmpower Dance Company
Julia DudichIntrigue Dance Company
MALE MVA RUNNER-UPAlec GarlandSoul2Sole Dance Inc
FEMALE MVA RUNNER-UPTaylor BriarEmpower Dance Company
Ava KerlEmpower Dance Company
Mia KerlEmpower Dance Company
Emma BackstromStorm Dance Alliance
Kendal OpalTiffany & Co Studio of Dance
Trinity LundstenResilience Dance Company
Ciara DaltonPrestige Arts Company
Mady LambPrestige Arts Company
Eliza FarrEvolve Dance Complex
Hannah OhelSoul2Sole Dance Inc
Jordyn ShapiroSoul2Sole Dance Inc
Sasha ZitserSoul2Sole Dance Inc
Leila ReddIntrigue Dance Company
Alex WhiteZ Company
Kaylyn NelsonZ Company
Fernanda HeiseDance 4 Real
MALE MVA 1ST RUNNER-UPLJ StevingDynamic Dance Force – Studio 82
MALE MVA WINNER Grayden Harrison Jazz Dancer Studio
FEMALE MVA 1ST RUNNER-UPPaige WestbrookEvolve Dance Complex
FEMALE MVA WINNERAlyssa RobertDance 4 Real

chicago-scholarship-winners  
SCHOLARSHIP FINALISTDominic Di PalermoTenacity Dance Company of Dance Arts Center of St Charles
Aleah ZucchiResilience Dance Company
REGIONALIsabella YarbroughStorm Dance Alliance
Isa SalazarVIM Virtues in Motion
Jireh Alverio
TOURMeaghan JohnstonEmpower Dance Company
Jenna KoscoPrestige Arts Company
Aliyah StraussIndependent
Gianna ConklinZ Company
Catalina MooreMelinda’s Dance
SEASON FINALEMessina ParatoreStorm Dance Alliance
West WinlingTiffany & Co Studio of Dance
Nicole BoudosPrestige Arts Company
Haley DyeDynamic Dance Force – Studio 82
IDYLLWILD SUMMERTrevor TateNoretta Dunworth School of Dance
IDYLLWILD ACADEMYElizabeth AnthonyEvolve Dance Complex
EDGEJosie JemoZ Company
FEMALE MVA RUNNER-UP’SBrianna MichiEmpower Dance Company
Sara EberhardtStorm Dance Alliance
Bailey LangkanStorm Dance Alliance
Nicole BudigStorm Dance Alliance
Morgan WallsPrestige Arts Company
Abigail DudichIntrigue Dance Company
Ella Grace MemmottJazz Dancer Studio
Isabella FebbraroStudio 19 Dance Complex
Olivia DugosEvolve Dance Complex
Katy CoulsonEvolve Dance Complex
Ky JonesZ Company
Becca OhelIndependent
FEMALE MVA 1st RUNNER-UPMadison MacHaja Dance Company
FEMALE MVA WINNERKiara JohnsonZ Company

chicago-scholarship-winners  
REGIONALBrooke StanekTenacity Dance Company
Bailey ReiserStorm Dance Alliance
TOUREmilee KlemmEmpower Dance Company
Madison McFallsEmpower Dance Company
SEASON FINALEKerri NolteTiffany & Co Studio of Dance
Morgan KluckDynamic Dance Force – Studio 82
ROCKETTES SUMMER INTENSIVEKayla CaudilloPrestige Arts Company
EDGEAshley CooperArt In Motion
MALE MVA RUNNER-UPAndy KastratiStorm Dance Alliance
FEMALE MVA RUNNER-UPMaddie LandahlEmpower Dance Company
Macy RemenecKim’s Dance Dynamics
Isabella VaronJuliart Dance Studio
Elliana VollmerTiffany & Co Studio of Dance
Teddy GaneskyTeddy Ganesky
Teddy GaneskyDynamic Dance Force – Studio 82
Kayla CaudilloPrestige Arts Company
MALE MVA 1st RUNNER-UPNathan LopezTenacity Dance Company
MALE MVA WINNERRobbie BlueZ Company
FEMALE MVA 1st RUNNERUPAutumn NygaardPrestige Arts Company
FEMALE MVA WINNEROlivia LiberatiNoretta Dunworth School of Dance