fbpx
Mini Scholarship Winners  
Scholarship Finalist ABIGAIL TYLER Quisan’s Dance Academy
ALEXANDRIA ARMWWODQuisan’s Dance Academy
Kendra Beals DanzForce Extreme
Regional HAYDEN PORTER Quisan’s Dance Academy
PEYTON PHILLIPS Quisan’s Dance Academy
Yana Popova Soul Studios
Hailey Vazquez Studio 13 Dance Academy
Lana Haddaway Studio 13 Dance Academy
TourBailee Stiegel Studio 13 Dance Academy
Lyla Cullimore Mary Jo’s Performing Arts Academy
Zuri Johnson Dance Empire of Miami
Season Finale Addison Frohman Central Florida Dance Center
Bianca De la Noval SJ Dance Company
Alessandra Suarez SJ Dance Company
Jamie Buck Mary Jo’s Performing Arts Academy
Female MVA Runner-Up CAMERON MARSHBURN Quisan’s Dance Academy
Bailee Bucich Studio 13 Dance Academy
Ava Phatak DanzForce Extreme
Alison Bascuas SJ Dance Company
Olivia Graterol SJ Dance Company
Mia Aviles SJ Dance Company
Female MVA 1st Runner-Up Lia Lanz SJ Dance Company
Female MVA Winner ANALENA DEARBORN Shooting Stars School of Performing Arts
Scholarship Finalist Emily Saidat DanzForce Extreme
Alyssa Vega SJ Dance Company
Fabian Carrillo Dance Empire of Miami
Lindsey Ryerson Dance Universe
Katie Timmins Dance Universe
Remi Helms Mary Jo’s Performing Arts Academy
Briana McDermott Shooting Stars School of Performing Arts
Regional Rowan MacMillan DanzForce Extreme
Susan Foster Central Florida Dance Center
Sophia Chambers Dance Universe
Olivia Cisler Mary Jo’s Performing Arts Academy
Amelie Anstett Dance Universe
EMILY RAMIREZ Shooting Stars School of Performing Arts
Tour Amelia Salas SJ Dance Company
Valeria Scutaro Dance Empire of Miami
Valentina Noriega Dance Empire of Miami
Season Finale Natalia Esposito DanzForce Extreme
Kylie Taylor DanzForce Extreme
Laina Kirkeide Stars Dance Studio
2 Days in the OC Kassidy Esquivel Dance Universe
Kendra Brown United We Dance
Tap University Adela Camposano Dance Empire of Miami
Vibe City Tour Aelan Johnson Dance Empire of Miami
Female MVA Runner-Up Gabriella Avila SJ Dance Company
Lauren Gonzalez SJ Dance Company
Daniella Quijano SJ Dance Company
Kendra Brown United We Dance
Chloe Jimenez SJ Dance Company
Gianna Leon SJ Dance Company
Carrington Clark Central Florida Dance Center
Lexie Hernandez Dance Empire of Miami
Shelby Migon Dance Empire of Miami
Kaitlyn Esquivel Dance Universe
Jayla Sanchez Dance Empire of Miami
Male MVA 1st Runner-Up Edwardo Alvarez DanzForce Extreme
Male MVA Winner Alexander Jones Dance Universe
Female MVA 1st Runner-Up Andrea Borja SJ Dance Company
Female MVA Winner Elly Molina Dance Empire of Miami
Teen Scholarship Winners  
Scholarship Finalist Hailey Rose Walsh Great Gig Dance Co.
Regional Rebecca Fisher Dance Empire of Miami
Kiley McDermott Shooting Stars School of Performing Arts
Tour Sophia Hoyos SJ Dance Company
Season Finale Annie Frankel Mary Jo’s Performing Arts Academy
Idyllwild Arts Academy Summer Kailey Worontsoff Dance Universe
Idyllwild Arts Academy & Tap University Maika Takemoto Great Gig Dance Co.
EDGE Performing Arts Center Jeona Pinnock Dance Empire of Miami
Rockettes Carolina Rionda SJ Dance Company
Male MVA Runner- Up Austin Lee DanzForce Extreme
Female MVA Runner-Up Lexi Babadelis DanzForce Extreme
Brianna Adamson Central Florida Dance Center
Melany Rufin SJ Dance Company
Alyssa Voigt SJ Dance Company
Valeria Barriobero SJ Dance Company
Angelina Fernandez Dance Empire of Miami
Elizabeth Reyes Dance Empire of Miami
Veronica Scutaro Dance Empire of Miami
Amanda Servidio Dance Universe
Avery Guise Mary Jo’s Performing Arts Academy
Male MVA 1st Runner-Up Nathan Cherry University Performing Arts Centre
Male MVA Winner Jamaii Melvin Dance Empire of Miami
Female MVA 1st Runner-Up Francesca Toriello Dance Empire of Miami
Female MVA Winner Hanna Wyant Dance Empire of Miami
Senior Scholarship Winners   
Regional Juliet Spalding Independent
Regional & Tap University Becca Broh Soul Studios
Tour Nicole Kent Dance Empire of Miami
Elaina Sanchez Dance Universe
Season Finale Lexi Bader Performance Edge 2
Idyllwild Arts Academy | Summer Ashley Yates Mary Jo’s Performing Arts Academy
EDGE Performing Arts Center Jordyn Caing Shooting Stars School of Performing Arts
Go2Talent Agency Achievement Shanheem Pierre Dance Empire of Miami
Tap University Brooke Colletti Tokyo the Academy
Male MVA Runner- Up Jojo Almonte Frank Rey Dance Studio
Christian Woods Dance Empire of Miami
Jacob Brock Mary Jo’s Performing Arts Academy
Female MVA Runner-Up Jenna Tracy move out loud
Emily Brennan Mary Jo’s Performing Arts Academy
Marina Roman Mary Jo’s Performing Arts Academy
Emily Whidden Mary Jo’s Performing Arts Academy
CARINA BURTON Shooting Stars School of Performing Arts
SHAY HENDERSON Shooting Stars School of Performing Arts
Male MVA 1st Runner-Up Ryan Williamson Britney Boyd Dance Company
Male MVA Winner Grant Howard Great Gig Dance Co.
Female MVA 1st Runner-Up Tess Jakubiec Mary Jo’s Performing Arts Academy
Female MVA Winner DESTINI HENDRICKS Shooting Stars School of Performing Arts