Pittsburgh Scholarship Winners

Mini Scholarship Winners
RegionalLaney GottshallMoxie Dance Academy
TourClaire SpencerSteppin’ Out Dance Academy
Season FinaleAgnieszka RynkowskiLittle Red Dance Studio Inc
MVA 1st Runner-UpLaney CellarPerforming Arts Dance Centre
MVA Female WinnerIsabella BarwickiSteppin’ Out Dance Academy
Junior Scholarship Winners
JR Ballet Evolving ArtistAllison AyersPowell Dance Academy
JR Tap Evolving ArtistHannah SpencerSteppin’ Out Dance Academy
RegionalEmma PendersSteppin’ Out Dance Academy
TourMaya MillsArtistic Designs Dance Company
Avery EarleViva Dance Company
Victoria RynkowskiLittle Red Dance Studio Inc
Season FinaleAlexa DeJeetElite Dance by Damian
Nya RicksCenter Stage Dance Studio
MVA Runner-UpCali PierceArtistic Designs Dance Company
Eliza FarrEvolve Dance Complex
Danielle Jewell-WolfLittle Red Dance Studio Inc
Emersyn GarvinEvolve dance Complex
Isabella VoorheesEvolve dance complex
Brooke ShadleCenter Stage Dance Studio
MVA 1st Runner-UpPaige WestbrookEvolve Dance Complex
MVA Female WinnerLainey MihacevichDynamic Dance Force – Studio 82
Teen Scholarship Winners
RegionalAlexander BreehlMoxie Dance Academy
McKenzie RiddleGainesville Dance Center
Kate HarrisGainesville Dance Center
Maxine UebelackerLittle Red Dance Studio Inc
TN Ballet Evolving ArtistSydney RankinPowell Dance Academy
TN Tap Evolving ArtistCassie PorteusPowell Dance Academy
TourKhloe GillCenter Stage Dance Studio
Suriya AllainLittle Red Dance Studio Inc
Season FinaleGwen BrennanEvolve Dance Complex
Edge Performing Arts CenterKatelyn BrassDynamic Dance Force – Studio 82
MVA Runner-UpBrianna GrabowskiElite Dance Academy
Chloe HamilLittle Red Dance Studio Inc
Hayley TimberlakeLittle Red Dance Studio Inc
Andi UebelackerLittle Red Dance Studio Inc
Bryanna MooreLittle Red Dance Studio Inc
Katy CoulsonEvolve Dance Complex
Caitlyn WaalewynRiver Rhythms Dance Center
MALE MVA 1st Runner-UpTrevor TateNoretta Dunworth School of Dance
MALE MVA WinnerJasen WagnerDominiques Dance Creations
FEMALE MVA 1ST Runner-UpCourtney GreenGainesville Dance Center
FEMALE MVA WinnerJessa KinterEvolve dance complex
Senior Scholarship Winners
RegionalChelsea MosesIndependent
TourGrace PinkowskiArtistic Designs Dance Company
Alyssa DuboisArtistic Designs Dance Company
RockettesCece GangemiLittle Red Dance Studio Inc
Edge Performing Arts CenterAndrew GazdikMoxie Dance Academy
MVA Runner-UpHope SaundersGainesville Dance Center
Cece GangemiLittle Red Dance Studio Inc
MALE MVA 1st Runner-UpColton EdwardsAppolonia Leake Dance Company
MALE MVA WinnerTrent EdwardsAppolonia Leake Dance Company
FEMALE MVA 1st Runner-UpShannon CurrieElite Dance By Damian
FEMALE MVA WinnerLauren HerbIndependent