St. Louis Scholarship Winners

MINI Winners

Scholarship FinalistAndrea Lulu KangDance Floor
Elayna MelchingDance Floor
Claire BonjeanSara’s Studio of Dance
Reese BoyerHeavenly Rhythm Dance Studio
Ella ZimmerHeavenly Rhythm Dance Studio
RegionalSavannah VickersDance Floor
Amalia Dibbertprofessional dance center
Vivian RedingtonThe MAC
Sydney SchutzSara’s Studio of Dance
Trudy Henkhausprofessional dance center
Elyse FreemanNancy Sauer School of Theatrical Dancing
Ella Grace GansnerDance Productions Unlimited
TourKamryn HancockTiffany’s Performing Arts Studio
Vivi DekenTiffany’s Performing Arts Studio
Kayleigh MaxwellWilliams Center Rhythm Factory
Season FinaleEllie LetourneauDance Floor
Isabella Christprofessional dance center
Janyiah HawkinsHeavenly Rhythm Dance Studio
Female MVA Runnerup’sBrooklyn ParchmanAdams School of Dance
Ayden Nelsonprofessional dance center
Aubry Roedlprofessional dance center
Jaycee BatesSara’s Studio of Dance
Brooklyn SimpsonWilliams Center Rhythm Factory
Sophie TolliverDance Productions Unlimited
Andrea KruseDynamic Edge Dance Center
Chloe LieberoffDynamic Edge Dance Center
Makenna PenberthyDynamic Edge Dance Center
Savannah StumpfDynamic Edge Dance Center
Female MVA 1st Runner-upKylenn PallohuskyTiffany’s Performing Arts Studio
Female MVA WinnerElla RobertsDynamic Edge Dance Center

JUNIOR Winners

Scholarship FinalistMya AllenBella Dance Company
Elle DeckerDance Floor
Madeline SpencerSupernova Dance Authority
Ella Mooreprofessional dance center
Kendra AhringHeavenly Rhythm Dance Studio
Madison WilliamsDance Productions Unlimited
Kaylie UnderwoodDance Incorporated
RegionalJenalyn Skilesprofessional dance center
Paige FiorinoTC’z Dance Studio
Melani BaileyBella Dance Company
Hanna SmithDance Productions Unlimited
Hayley HolmanDeNoyer Dance
Madison ClementMidwest Edge Dance Academy
TourCampbell BahrDance Floor
Maegen FlemingDance Floor
Claire LintonTiffany’s Performing Arts Studio
Savanna HillDance Productions Unlimited
Alexia PenberthyDynamic Edge Dance Center
Season FinaleNatalie BoylesDance Floor
Isabella FehlDance Floor
Addison Lynchprofessional dance center
Samantha FiorinoTC’z Dance Studio
Bryiar CallawayTiffany’s Performing Arts Studio
2 Days in the OCCampbell YungRock City Dance Center
Hannah LieberoffThe MAC
Female MVA Runner-Up’sJules HarrisDance Floor
Caroline DeuschleRock City Dance Center
Maggy HopperRock City Dance Center
Jett LasiterRock City Dance Center
Siena RickDance Productions Unlimited
Keeli DesirBella Dance Company
Kaylie KruseDynamic Edge Dance Center
Emma RonckBAKstage Dance Company
Stephanie NiswangerRock City Dance Center
Isabelle RhodesRock City Dance Center
Mary EernisseThe MAC
Chloe FarrTiffany’s Performing Arts Studio
McKenna HuntTiffany’s Performing Arts Studio
Kristen ConradStars Competition Team- Stars R Us Dance Studio
Madison DixonStars Competition Team- Stars R Us Dance Studio
Mackenzie MarsalaStars Competition Team- Stars R Us Dance Studio
Lawsen HookerWilliams Center Rhythm Factory
Camryn RosenerJane Mannion’s S/D
Shea SullivanDance Incorporated
Kimary SimpsonRock City Dance Center
Makayla KelseyJane Mannion’s S/D
Niyah Renee DonaldsonBelleville Elite
Male 1st Runner-UpSpencer Jonesprofessional dance center
Male MVA WinnerSaverio TedescoStars Competition Team- Stars R Us Dance Studio
Female MVA 1st Runner-UpWhitney StewartRock City Dance Center
Female MVA WinnerHannah WebbStars Competition Team- Stars R Us Dance Studio

TEEN Winners

Scholarship FinalistMolly RobinsonDance Floor
Aspen LanceTiffany’s Performing Arts Studio
Amelia SymonsSara’s Studio of Dance
Lily McRaeDance Incorporated
RegionalMarissa Friedmannprofessional dance center
Sydney Jonesprofessional dance center
Taylor LarnerInertia The School of Dance, Inc.
Kennedie TylerHeavenly Rhythm Dance Studio
TourMaddy OliverDance Floor
Isa SalazarVIM Virtues in Motion
Ava LaheySara’s Studio of Dance
Chloe TaylorHeavenly Rhythm Dance Studio
Ryley ClementMidwest Edge Dance Academy
Season FinaleBella BahrDance Floor
Sophie SepkoDance Floor
Frannie BenoistThe MAC
Gabi GollhoferTiffany’s Performing Arts Studio
Idyllwild Arts Acad. SummerMegan GarbeeTiffany’s Performing Arts Studio
Tristan HansonStephanie’s School of Dance
Idyllwild Arts AcademyAlly SetserWilliams Center Rhythm Factory
EDGE Performing Arts CenterShae SmithTiffany’s Performing Arts Studio
Female MVA Runner-Up’sKayla HooverDance Floor
Anna Gassettprofessional dance center
Mary Clare Trowerprofessional dance center
Mary Margaret McClellanRock City Dance Center
Jennifer ChenRock City Dance Center
Libby BonthalaStorm Dance Alliance
Audrey CopelandTiffany’s Performing Arts Studio
Elisha LammStars Competition Team- Stars R Us Dance Studio
Peyton DuffordHeavenly Rhythm Dance Studio
Jamalon AlonnsoDynamic Edge Dance Center
Mackenzie KruseDynamic Edge Dance Center
Kaitlyn irbyD Xtreme Dance Center
Female MVA 1st Runner-UpSummer WolfeWilliams Center Rhythm Factory
Female MVA WinnerCamryn BridgesIndependent
Male MVA 1st Runner-UpCarson TinkleRock City Dance Center
Male MVA WinnerRyan Evansutc

SENIOR Winners

Scholarship FinalistMaggie Kuntzprofessional dance center
Michael McNeillWilliams Center Rhythm Factory
Danielle BlahoIndependent
Anna BezlerSara’s Studio of Dance
RegionalAdrienne FishThe MAC
Emma Millerprofessional dance center
TourKatherine BeasleyRock City Dance Center
Raven MirandaJane Mannion’s S/D
Monica ZeschDance Incorporated
Season FinaleAriel ParkerBAKstage Dance Company
Mira HillsReleve Dance Academy
Chloe ChamberlinDance Incorporated
Idyllwild Arts Academy SummerMaria CissellDynamic Edge Dance Center
Go2Talent Agency AchievementAbbey Friedmannprofessional dance center
Rockettes Summer IntensiveAlyssa KendrickDance Floor
EDGE Performing Arts CenterJosie AndersDance Floor
Male MVA Runner-Up’sCory SivilsTiffany’s Performing Arts Studio
Jeremy HansonStephanie’s School of Dance
Female MVA Runner-up’sScout GoreRock City Dance Center
Ally HopperRock City Dance Center
Emmery BrownTiffany’s Performing Arts Studio
Ryan DavisWilliams Center Rhythm Factory
Sophie PittmanStudio 413
Paris WoodWilliams Center Rhythm Factory
Katherine LitakerWilliams Center Rhythm Factory
Liv WysockiMillennium Dance Company Chicago
Emilie BezlerSara’s Studio of Dance
Male MVA 1st Runner-upPayton CaseIndependent
Female MVA 1st Runner-upEllie SharpeTiffany’s Performing Arts Studio
Male MVA WinnerJohnny HackettSouth Tulsa Dance Company
Female MVA WinnerClaire WestphalCenter Stage Dance Studio